Długi spacer, czy rowerowa wycieczka Krynica Morska oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Odwiedzając Krynicę Morską, warto poznać okolice. Piękne szerokie plaże, pachnący las oraz bogactwo fauny i flory zachęcają do aktywnego wypoczynku. Miejsc godnych polecenia jest w Krynicy Morskiej i okolicach wiele, poniżej wypunktowaliśmy te najciekawsze naszym zdaniem?
  PrzejażdżkiCzęsto warto odwiedzić miejsca oddalone o 15 czy 20 km, okoliczne miejscowości dostarczą niezapomnianych atrakcji.Nie można, nie odwiedzić kormoranów Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich.  Został utworzony w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Jest to rezerwat ornitologiczny powołany w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. W rezerwacie rosną sosny w wieku 100-120 lat. Rezerwat wywiera ogromne wrażenie na każdym odwiedzającym, warto więc wybrać się i obejrzeć go samemu. Rezerwat w Kątach Rybackich jest jednym z największych w Europie liczy ok. 700 gniazd usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen. Ochrona kormorana czarnego wpłynęła na szybki wzrost jego populacji. Muzeum Zalewu Wiślanego w Katach Rybackich To kolejna atrakcja, której nie możesz przegapić. Tu znajdziesz wiele ciekawostek dotyczących historii regionu. szczegóły dotyczące muzeum znajdziesz tu Muzeum Stutthof Muzeum Stutthof w Sztutowie powołane zostało z inicjatywy Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa, uchwałą Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku w dn. 12. marca 1962 r. Warto tam zajechać. Stegna Kościół NSMP Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa zbudowany w latach 1681  1683. Kościół z prezbiterium ceglanym i nawą konstrukcji szachulcowej znajduje się w centrum miejscowości. Na wieży znajduje się gałka z chorągiewką wietrzną na, której widnieje data 1682. We wnętrzu znajdują się unikalne podwieszone do stropu malowidła na płótnie mistrza Reinholda Schneidera, model statku oraz zabytkowe organy.
  w Stegnie Pierwsze e Polsce prywatne muzeum bursztynu. W Muzeum w Stegnie prezentowane są najciekawsze eksponaty brył bursztynu i inkluzji. Pochodzą one z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika.
 • długie, piaszczyste i bezpieczne plaże posiadające międzynarodowy certyfikat "Błękitna Flaga",
 • latarnia morska, odbudowana w 1951r, z której rozpościera się przepiękna panorama Mierzei Wiślanej,
 • ul. Teleexpresu - otwarta 5 lipca 2003r, znajdują się na niej przykłady dawnej architektury Krynicy Morskiej
 • molo i jacht klub ok. 100m molo nad Zalewem Wiślanym oraz marina żeglarska, stąd też odpływają statki do Fromborka czy odbywają się regaty żeglarskie.
 • Wielbłądzi Garb, jest najwyższym wzniesieniem na Mierzei Wiślanej, 49 m n.p.m., zlokalizowany w stronę Piasków ? z wydmy mamy piękny widok na morze i zalew
 • rezerwat -Buki Mierzei Wiślanej znajduje się kilkaset metrów na południe od szosy prowadzącej z Przebrna do Krynicy Morskiej. Powołany został w 1962 roku. Ma on powierzchnię około 7,00 ha. Wiek rosnących tu niektórych osobników buka szacuje się na około 200 lat.
 • Unikatowy zabytek  kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańskaz początku XX w.  kamienie zlokalizowane są w Przebrnie: 3 w lesie przy drodze nad morze, jeden największy w pasie wydm,
 • Osada rybacka Piaski i granica Unii Europejskiej- 11 km od centrum Krynicy Morskiej, znajduje się mała urocza miejscowość Piaski , jest to ostatnia miejscowość na Mierzei Wiślanej w granicach RP, za nią ok. 3 km mamy już granicę, nie ma tam czynnego przejścia ale z pewnością warto udać się na spacer.
 • Skarpa lokalna nazwa pięknego punktu widokowego od strony Zalewy Wiślanego, ok. 2,5 km przed Piaskami jadąc od strony Krynicy Morskiej

tatkiem przez Zalew do Fromborka Z Krynicy Morskiej można popłynąć statkiem do Fromborka, zwanego "klejnotem Warmii", było to miejscem pracy, życia i śmierci Mikołaja Kopernika. Znaczna część atrakcji turystycznych Fromborka wynika z jego historii. Najważniejszym punktem jest Wzgórze Katedralne. Kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego zaliczany jest do najwyższej klasy światowych zabytków. Nie można przegapić Muzeum Mikołaja Kopernika oraz jedno z najlepszych w Polsce planetariów.   Informacje oraz zdjęcia  zamieszczono dzięki uprzejmości właścicieli strony internetowej  Słoneczny Dwór